PR1BINA - STE NA DOBREJ CESTE

Archív správ 2016

PM4 8631

Slovenská cestná spoločnosť usporiadala 6. – 7. októbra 21. ročník odborno-spoločenského podujatia s názvom Dni slovenských cestárov. Podujatie sa konalo v Banskej Bystrici. Veľký úspech na ňom dosiahol Marek Rumančík, operátor cestnej údržby Granvia Operation.

Odborná časť programu bola zameraná na problematiku správy, prevádzky a údržby cestných komunikácií, prezentáciu projektov cestnej infraštruktúry v programovacom období 2014 – 2020 a prezentáciu najnovších produktov firiem pôsobiacich v oblasti údržby cestných komunikácií. 

Súčasťou podujatia bolo Cestárske rodeo – súťaž v jazde zručnosti vodičov vozidiel zimnej údržby nielen zo Slovenska, ale i z Českej republiky, Poľska a Maďarska. Prvé dve priečky obsadili poľskí cestári. Tretie miesto získal Marek Rumančík, operátor cestnej údržby, ktorý sa vo firme Granvia Operation podieľa na údržbe rýchlostnej cesty R1 PR1BINA.

Týmto výkonom si Marek na prekážkovej trati vybojoval v spoločnosti 22 účastníkov pozíciu najlepšieho vodiča zo Slovenska, čím získal nomináciu na 10. ročník Cestárskeho rodea v Českej republike. Uskutoční sa 23. októbra v areáli Masarykovho okruhu v Brne. Sme naňho hrdí a budeme mu držať palce aj na súťaži v ČR. Fotografie z podujatia nájdete tu:

http://nasabystrica.sme.sk/c/20348060/cestarske-rodeo-preverilo-zrucnost-vodicov-foto.html?ref=njctse

IH0C1013

Bratislava (9.09.2016)

Po šiestich týždňoch dokončil Koncesionár a Operátor rýchlostnej cesty R1 PR1BINA obnovu vodorovného dopravného značenia. Išlo o kompletnú obnovu po piatich rokoch a prvú od uvedenia cesty do prevádzky 28. októbra 2011.

 

IH0C1013

Viac ako 200 detí zo štyroch škôl v okolí Nitry sa tento rok zúčastnilo na exkurziách v Stredisku správy a údržby na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA.

Žiaci štvrtých ročníkov zo škôl v Nitre, Čiernych Kľačanoch, Sľažanoch a Vrábloch boli účastníkmi série poznávacích výletov, ktorých cieľom je šíriť osvetu v rámci bezpečnosti v premávke aj medzi deťmi. Podujatie už tradične každé leto organizuje koncesionár projektu spoločnosť GRANVIA, a.s. a prevádzkovateľ spoločnosť Granvia Operation, a.s.

 

IH0C1013

V júni privítame v našom stredisku pri Nitre deti z viacerých okolitých škôl. Okrem dopravnej výchovy a kurzu 1. pomoci si pozrú techniku, ktorú využívame pri údržbe cesty. V sklade uvidia les dopravných značiek a v ďalšom sklade horu soli. V Centre monitorovania dopravy im ukážeme kamerový systém, ktorým sledujeme dopravu, vysvetlíme ako pracujú sčítače dopravy a náš meteosystém. Ukážeme tiež ako komunkujeme s hliadkarmi na ceste. Z minulých ročníkov vieme, že exkurzia sa páči aj dievčatám :)

 
IH0C1013

Na sobotu 28. mája sme pre vás pripravili podujatie Bezpečne na Deň detí. Uskutoční sa na dopravnom ihrisku na nitrianskom sídlisku Chrenová od 13:00 h do 17:00 h. Deti si môžu zasúťažiť, občerstviť sa, zajazdiť na dopravnom ihrisku, ozrejmiť si pravidlá a pozrieť sa na prácu policajtov, hasičov, lekárskych záchranárov a cestárov, ktorí sa starajú o rýchlostnú cestu R1 PR1BINA. Všetci ste vítaní!

 
IH0C1013

Deň dopravnej výchovy túto sobotu 23. apríla 2016 sa uskutoční v OC Centro Nitra s podporou R1 PR1BINA. Koncesionár a prevádzkovateľ, spoločnosti GRANVIA a Granvia Operation budú mať na podujatí stánok na tému bezpečne na cestách, kde si na svoje prídu deti aj dospelí. Dostanete užitočné a zaujímavé informácie a budete sa môcť zabaviť na malom dopravnom ihrisku. Môžete si otestovať svoje poznatky a zistiť, ktorá z viacerých vzoriek soli je tá "naša", cestárska :)

Akcia sa začne o 15.00 hod.

Tešíme sa na vás.

 
IH0C1013

Považujeme sa za dobrých vodičov, kritickí sme voči iným

Iba 32 % Slovákov si myslí, že počet osôb usmrtených na cestách sa môže v nasledujúcich rokoch výrazne znížiť, čo je o 17 percentuálnych bodov menej ako európsky priemer (49 %). Slovensko je v tejto oblasti najpesimistickejšou krajinou spolu s Gréckom (33 %) a Nemeckom (36 %).

Prečítajte si, ktorých vodičov v Európe považujú Slováci za dobrých a kto je podľa nich najhorší, tu.

 

IH0C1013

Veľkonočné sviatky sú jedným z najvyťaženejších období na cestách. Koncesionár a prevádzkovateľ rýchlostnej cesty R1 PR1BINA sa preto rozhodli na záver predĺženého víkendu usporiadať další zo série Dní bezpečnosti. Vodiči prechádzajúci po PR1BINE v utorok 29. marca sa môžu zastaviť na odpočívadle Tekovské Nemce v smere do Bratislavy. Okrem detského dopravného ihriska a kurzov prvej pomoci pre malých aj veľkých si tam na vás počkajú operátori rýchlocesty, s ktorými si môžete zblízka pozrieť vozidlá údržby a dozvedieť sa viac o ich náročnej práci. Jednou z tém bude aj prevencia mikrospánku a pri tejto príležitosti vodičov a ich spolujazdcov pozývame na malé občerstvenie.

 
IH0C1013

Záujem o rýchlostnú cestu R1 PR1BINA z roka na rok rastie. Vlani ju využilo viac ako 11 miliónov vodičov. Viac si prečítajte tu.