PR1BINA - STE NA DOBREJ CESTE

Archív správ 2015

IH0C1013

Prečítajte si, ako sme sa pripravili na zimu 2015-2016.

Obdobie zimnej údržby

Príprava na zimu začína už na sklonku leta. Robili sme údržbu a servisné prehliadky všetkých mechanizmov, pripravovali sme objednávky dodávok posypovej soli, školili sme pracovníkov externej firmy, ktorí nám budú k dispozícii v prípade kalamitných stavov.

V režime zimnej údržby sme od 1. novembra do 31. marca. Vzhľadom na neustály monitoring vývoja počasia sme v prípade potreby pripravení na zásah aj skôr, alebo aj po 31. marci.

 

IH0C1013

Projekt Nová Zóna občianskeho združenia STORM podporila Nadácia Granvia. Viac si o ňom môžete prečítať tu.

 

 
IH0C1013

Dušičkový Deň Bezpečnosti bude už túto nedeľu na odpočívadle Tekovské Nemce v smere do Bratislavy. Okrem simulátora prevrátenia na vás čaká aj mobilná STK! Vodiči, nevodiči, všetci ste vítaní. Akciu organizujeme v spolupráci so sekciou BECEP Ministerstva Dopravy.

 

 
IH0C1013

Aj tento rok sme podporili projekt dopravnej výchovy v spolupráci s fondom Bona Via. Viac o samotnom projekte v Komárne si môžete prečítať v článku z publikácie Naše Novosti tu.

 

 
IH0C1013

Na akcii Noc výskumníkov bude aj stánok R1 PR1BINA a BECEP Ministerstva Dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Pre malých vedcov v našom stánku ponúkame experimenty spojené s cestou a s naším každodenným zimným životom. Deti budú môcť hádať medzi rôznymi vzorkami soli a zisťovať, s ktorou solíme chlieb s maslom, a ktorú používame na posypávanie cesty, keď je ľad. Naši operátori im vysvetlia prečo sa v zime tvorí námraza skôr na mostoch ako na ceste, a prečo je teplota vozovky niekedy aj o 25 stupňov vyššia ako je teplota vzduchu.

Pre staršie deti máme pripravené kvízy a hádanky, súťaže a super ceny. Súčasťou stanoviska PR1BINA bude aj skúška bezpečnej chôdze v simulovanom stave opitosti a trenažér cyklojazdy.

 

 

 
IH0C1013

Ďalší zo série Dní Bezpečnosti sa uskutoční počas celoslovenského Dňa Polície pred divadlom Andreja Bagara v Nitre. Tešíme sa na všetkých vodičov aj nevodičov pri našom stánku.

 
IH0C1013

Štyri júnové štvrtky sme sa venovali žiakom 3. a 4. ročníkov základných škôl z obcí v okolí R1 PR1BINA. V rámci exkurzie v stredisku správy a údržby SSÚR Selenec najskôr absolvovali dopravnú výchovu. Nasledoval kurz 1. pomoci pod vedením lektoriek z Červeného kríža. Deti dostali dobré rady ako dodržiavať pravidlá, ako sa správať v premávke a ako si poradiť v prípade úrazu. To sú (nielen) pred prázdninami užitočné informácie :)

Deti sa v Centre monitorovania dopravy (kamerový systém) a počas prehliadky areálu dozvedeli, ako sa staráme o cestu. Nenechali si ujsť príležitosť posadiť sa za volant vozidla so snežným pluhom, alebo hliadkovacej dodávky. Videli tiež sklad soli a dopravných značiek. Domov si odniesli darčeky s reflexnými prvkami a informačný leták so zaujímavosťami o našich činnostiach.

 
IH0C1013

Už túto sobotu sa bude konať podujatie Bezpečne na Deň detí, na dopravnom ihrisku Chrenová v Nitre. Pozvaní sú malí aj veľkí. Viac informácií v pozvánke po rozkliku.

 
IH0C1013

Keď sa deti z materskej školy v Pukanci vybrali začiatkom apríla na divadelné predstavenie do Nitry, netušili, že namiesto múzického zážitku zažijú celkom iné dobrodružstvo.

Keď už mali vrch Zobor na dohľad, kúsok pred Nitrou sa im na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA pokazil autobus. Vďaka telefonátu do Centra monitorovania dopravy (bezplatné tel. č. 0800 333 333) v Stredisku správy a údržby Selenec (SSÚR) sme zaznamenali ich polohu a hliadkovacia dodávka sa im vybrala na pomoc. Hliadkar vytvoril pomocou dopravných kužeľov okolo autobusu bezpečnú zónu.

IH0C1013

Spoločnosť GRANVIA včera spolu s Nitrianskou komunitnou nádáciou a Fondom Bona Via pokrstili autorskú knihu Andreja Sitkeya s názvom Dopravná abeceda a spoločne s Granvia Operation venovali prvých sto kníh školám v Nitrianskom kraji. Viac si prečítajte tu.

 
IH0C1013

Teploty atakujú mínusové hodnoty a v spojení so zrážkami znamenajú sneh, alebo námrazu. Ako ošetrujeme rýchlostnú cestu R1 PR1BINA?

Úsek Nitra, západ (Lehota) – Tekovské Nemce (46 km) ošetrujeme zo strediska správy a údržby (SSÚR) Selenec (2 km za Nitrou) a Severný obchvat Banskej Bystrice (5,7 km) zo strediska údržby Banská Bystrica.

 

IH0C1013

Rýchlostná cesta R1 PR1BINA (51,6 km) priniesla podľa obyvateľov Nitrianskeho a Banskobystrického regiónu zvýšenú bezpečnosť a plynulosť premávky. V prieskume verejnej mienky sa tak vyjadrilo deväť z desiatich respondentov.

Okrem bezpečnej infraštruktúry sú pre prevádzkovateľa i koncesionára prioritou kvalitné služby na odpočívadlách Tekovské Nemce. Vodiči a spolujazdci sa teraz budú môcť počas pauzy v oboch smeroch pripojiť k wifi zariadeniu zdarma.

Zlepšenú mobilitu a ušetrenie na pohonných hmotách pocítilo viac ako 82% respondentov.

 

IH0C1013

Vyhnite sa mikrospánku oddychom na odpočívadle na PR1BINE v smere do Banskej Bystrice. V piatok 31. októbra sa tešíme na vodičov aj nevodičov na ďalšom Dni Bezpečnosti!

 

Nadácia Granvia odsúhlasila finančnú podporu vo výške 110 000 Euro deviatim projektom zo siedmych regiónov Slovenska, ktoré ponúkajú konkrétnu pomoc komunitám v núdzi. Viac o podporených projektoch si môžete prečítať tu.