PR1BINA - STE NA DOBREJ CESTE

Archív správ 2013

PM1_0732_r

Generálny riaditeľ spoločnosti Granvia, a.s. Eric Genetre hovorí o užitočnosti PPP projektu PR1BINA na Slovensku. Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

PM1_0732_r

Rýchlostná cesta PR1BINA výrazne znížila mieru nehodovosti medzi Nitrou a Tekovskými Nemcami, rovnako prispela ku odľahčeniu dopravy v centre mesta Banská Bystrica výstavbou severného obchvatu. Viac informácií sa môžete dočítať tu.

Projekt R1 PR1BINA bol refinancovaný formou projektových dlhopisov. Viac o refinancovaní si môžete prečítať tu:pdficon large

Ďalšia akcia v rámci zvyšovania bezpečnosti na cestách určená pre šoférov aj spolujazdcov sa uskutoční už tento piatok, 1. novembra 2013 na odpočívadle Tekovské Nemce v smere do Banskej Bystrice.

Odo dňa, kedy bol sprejazdnený severný obchvat rýchlocesty R1 PR1BINA v Banskej Bystrici už uplynul viac ako rok. Článok publikácie Bystrica 24, ktorý sumarizuje prvý rok v živote viac ako päť kilometrového obchvatu si môžete prečítať tu.

Pozývame Vás na ďalší „Deň bezpečnosti", ktorý organizujeme v nedeľu 21. júla na Odpočívadle Tekovské Nemce - smer Bratislava.
Okrem malého občerstvenia a rád na bezpečnú jazdu pri dlhých cestách sme pre vás pripravili bohatý program. Tešíme sa na vás!
Viac informácií nájdete tu. NACERPAJTEENERGIU_WEB_small
Nadácia GRANVIA v týchto dňoch vyhlásila druhé kolo grantovej výzvy. Viac sa dočítate tu.
Podmienky súťaže. Viac sa dočítate tu.
Maloletí chodci a cyklisti patria medzi rizikové skupiny v dopravnej premávke. GRANVIA a Granvia Operation v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Dopravného inšpektorátu Nitra preto odštartovali sériu kurzov dopravnej výchovy určených žiakom základných škôl, v rámci ktorej spoluorganizujú aj akciu Bezpečne na Deň Detí dňa 1. Júna 2013. Tento rok prispejú k preškoleniu viac ako 500 detí zo škôl v Nitre, Zlatých Moraviec a okolitých dedín, ktoré absolvujú kurz dopravnej výchovy. Viac si môžete prečítať tu.
Animus Apertus, nezisková organizácia podporovaná aj Nadáciou GRANVIA usilovne pracuje na workshopoch, ktorých cieľom je uľahčiť dievčatám z detských domovov začlenenie sa do spoločnosti. Článok o Animus Apertus od TASR si môžete prečítať tu.
Projekt rýchlostnej cesty R1-PR1BINA, Nitra - Tekovské Nemce a Banská Bystrica severný obchvat je štvrtým najlepším PPP projektom v regióne Európy, Strednej Ázie, stredného východu a severnej Afriky. Ocenenie mu udelila medzinárodná porota IFC. Viac si môžete prečítať tu.
V sobotu 23. marca uplynuli štyri roky od podpísania Koncesnej zmlvuvy k projektu R1 PR1BINA, Nitra – Tekovské Nemce a Banská Bystrica – severný obchvat. Intenzita vyťaženosti rýchlocesty splnila pôvodné očakávania, o čom svedčí fakt, že už o niekoľko dní počet áut, ktoré od otvorenia v októbri 2011 prešli po PR1BINE prekročí desať miliónov. Viac si prečítate tu.

Nadácia GRANVIA odovzdala prvé symbolické šeky hodnote šiestim projektom v oblasti sociálnej inklúzie a rozvíjania spoločenskej solidarity. Viac si môžete prečítať tu.
Nadácia GRANVIA zajtra odovzdá prvé granty šiestim podporeným projektom v oblasti sociálnej inklúzie a rozvíjania solidarity v spoločnosti.
O nadácii a samotných projektoch si môžete viac prečítať tu.
Rýchlocesta R1-PR1BINA má za sebou viac ako rok prevádzky. Rozhovor s riaditeľom koncesionárskej spoločnosti GRANVIA, a.s. Ericom Genetre pri tejto príležiosti zverejnila TASR. Nielen o nízkej nehodovosti, parametroch bezpečnosti, či financovaní si môžete viac prečítat tu.