facebook
Ak dostanete defekt, zapnite výstražné svetlá, prejdite na spevnenú krajnicu a pri najbližšom výjazde opustite rýchlostnú cestu.

Ak vaše auto ostane z nejakého dôvodu nepojazdné, kontaktujte naše Centrum monitorovania dopravy na núdzovom bezplatnom SOS tel. č. 0800 333 333. Zadajte svoju polohu odčítaním údaja na hektometrovníku (viď foto). Hektometrovníky sú umiestnené na stredových zvodidlách každých 100 m. Pošleme vám na pomoc odťahovú službu a našich operátorov, ktorí vás budú informovať o ďalšom postupe.

Uložte si do mobilu užitočné čísla:
  • Integrovaný záchranný systém SR 112
  • Polícia 158
  • Stredisko správy a údržby rýchlostnej cesty, Centrum monitorovania dopravy: 0800 333 333 (dostupnosť 24 hodín denne)
 
 
hektometr-web
 

Hektometrovník na stredovom zvodidle

 

nudzovy zaliv-web

Na rýchlostnej ceste nie je možné zastaviť kdekoľvek. Ohrozili by ste tým nielen svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť vodičov za vami. Ak v núdzovom prípade potrebujete zastaviť, urobte tak v núdzovom zálive (viď foto). Na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA je ich niekoľko v oboch smeroch. Ak vystúpite z vozidla, oblečte si prosím reflexnú vestu.

Pozor - zastaviť môžete iba v núdzových zálivoch so spevneným povrchom! Pri zastavení v zálivoch s nespevneným povrchom (štrk) môžete poškodiť zariadenia odlučovačov ropných látok, prípadne poškodiť svoje vozidlo a ohroziť svoju bezpečnosť. Ďakujeme za rešpektovanie tohto obmedzenia.

 

Cesta je prejazdná bez obmedzení

Cesta R1 PR1BINA v úseku Nitra, západ - Tekovské Nemce a severný obchvat Banskej Bystrice je v oboch smeroch prejazdná bez obmedzení. Prajeme vám šťastnú cestu. (aktualizované 16.01.2018)

(dostávať ako RSS) (dostávať emailom)

Privádzač cesty z obce Lehota

Privádzač cesty z obce Lehota k rýchlostnej ceste R1 PR1BINA bol sprejazdnený pre vozidlá v piatok 27. októbra 2017. Koncesionárom projektu je spoločnosť GRANVIA, a.s. Realizačnú činnosť zastrešila spoločnosť EUROVIA SK a prevádzku a údržbu bude mať na starosti Granvia Operation, a.s.

Verejným obstarávateľom je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. (viac)

(dostávať emailom)