facebook

Archív správ 2013

PM1_0732_r

Generálny riaditeľ spoločnosti Granvia, a.s. Eric Genetre hovorí o užitočnosti PPP projektu PR1BINA na Slovensku. Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

PM1_0732_r

Rýchlostná cesta PR1BINA výrazne znížila mieru nehodovosti medzi Nitrou a Tekovskými Nemcami, rovnako prispela ku odľahčeniu dopravy v centre mesta Banská Bystrica výstavbou severného obchvatu. Viac informácií sa môžete dočítať tu.

Projekt R1 PR1BINA bol refinancovaný formou projektových dlhopisov. Viac o refinancovaní si môžete prečítať tu:pdficon large

Ďalšia akcia v rámci zvyšovania bezpečnosti na cestách určená pre šoférov aj spolujazdcov sa uskutoční už tento piatok, 1. novembra 2013 na odpočívadle Tekovské Nemce v smere do Banskej Bystrice.

Odo dňa, kedy bol sprejazdnený severný obchvat rýchlocesty R1 PR1BINA v Banskej Bystrici už uplynul viac ako rok. Článok publikácie Bystrica 24, ktorý sumarizuje prvý rok v živote viac ako päť kilometrového obchvatu si môžete prečítať tu.

Pozývame Vás na ďalší „Deň bezpečnosti", ktorý organizujeme v nedeľu 21. júla na Odpočívadle Tekovské Nemce - smer Bratislava.
Okrem malého občerstvenia a rád na bezpečnú jazdu pri dlhých cestách sme pre vás pripravili bohatý program. Tešíme sa na vás!
Viac informácií nájdete tu. NACERPAJTEENERGIU_WEB_small
Nadácia GRANVIA v týchto dňoch vyhlásila druhé kolo grantovej výzvy. Viac sa dočítate tu.
Podmienky súťaže. Viac sa dočítate tu.
Maloletí chodci a cyklisti patria medzi rizikové skupiny v dopravnej premávke. GRANVIA a Granvia Operation v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Dopravného inšpektorátu Nitra preto odštartovali sériu kurzov dopravnej výchovy určených žiakom základných škôl, v rámci ktorej spoluorganizujú aj akciu Bezpečne na Deň Detí dňa 1. Júna 2013. Tento rok prispejú k preškoleniu viac ako 500 detí zo škôl v Nitre, Zlatých Moraviec a okolitých dedín, ktoré absolvujú kurz dopravnej výchovy. Viac si môžete prečítať tu.
Animus Apertus, nezisková organizácia podporovaná aj Nadáciou GRANVIA usilovne pracuje na workshopoch, ktorých cieľom je uľahčiť dievčatám z detských domovov začlenenie sa do spoločnosti. Článok o Animus Apertus od TASR si môžete prečítať tu.
Projekt rýchlostnej cesty R1-PR1BINA, Nitra - Tekovské Nemce a Banská Bystrica severný obchvat je štvrtým najlepším PPP projektom v regióne Európy, Strednej Ázie, stredného východu a severnej Afriky. Ocenenie mu udelila medzinárodná porota IFC. Viac si môžete prečítať tu.
V sobotu 23. marca uplynuli štyri roky od podpísania Koncesnej zmlvuvy k projektu R1 PR1BINA, Nitra – Tekovské Nemce a Banská Bystrica – severný obchvat. Intenzita vyťaženosti rýchlocesty splnila pôvodné očakávania, o čom svedčí fakt, že už o niekoľko dní počet áut, ktoré od otvorenia v októbri 2011 prešli po PR1BINE prekročí desať miliónov. Viac si prečítate tu.

Nadácia GRANVIA odovzdala prvé symbolické šeky hodnote šiestim projektom v oblasti sociálnej inklúzie a rozvíjania spoločenskej solidarity. Viac si môžete prečítať tu.
Nadácia GRANVIA zajtra odovzdá prvé granty šiestim podporeným projektom v oblasti sociálnej inklúzie a rozvíjania solidarity v spoločnosti.
O nadácii a samotných projektoch si môžete viac prečítať tu.
Rýchlocesta R1-PR1BINA má za sebou viac ako rok prevádzky. Rozhovor s riaditeľom koncesionárskej spoločnosti GRANVIA, a.s. Ericom Genetre pri tejto príležiosti zverejnila TASR. Nielen o nízkej nehodovosti, parametroch bezpečnosti, či financovaní si môžete viac prečítat tu.

Uzávierka

Obmedzenie dopravy na rýchlostnej ceste R1 PRIBINA v úseku Pohranice je spôsobené výstavbou obojstranného odpočívadla a čerpacích staníc. Kolaudácia odpočívadiel a čerpacích staníc je podľa aktuálneho harmonogramu naplánovaná na apríl 2019. Verejnosti by mali byť sprístupnené v máji 2019. Obmedzenie v smere na Banskú Bystricu potrvá pravdepodobne do júna 2018. Za dočasné obmedzenie sa ospravedlňujeme.

(dostávať ako RSS) (dostávať emailom)

Inštitút finančnej politiky (IFP)

Inštitút finančnej politiky (IFP) na Ministerstve financií SR vypracoval prípadovú štúdiu, v ktorej skúmal efekt výstavby diaľnic a rýchlostných ciest na nezamestnanosť. Štúdia potvrdzuje, že kompletizácie R1 o úsek PR1BINA spôsobila nielen zníženú mieru nezamestnanosti v Nitrianskom regióne, ale zároveň sa zvýšil aj záujem o cestovný ruch. Celú štúdiu IFP si môžete prečítať tu:

Zrdoj: Inštitút finančnej politiky

(dostávať emailom)